Chcemy wychować zdrowych, otwartych na inicjatywy, zintegrowanych ze szkołą i społecznością lokalną młodych ludzi, umiejących dokonywać właściwych wyborów, tolerancyjnych, szanujących drugiego człowieka.

I LO im. Jana Kasprowicza  z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu

Gimnazjum dwujęzyczne – relacja z „drzwi otwartych”

15 kwietnia I LO im. Jana Kasprowicza otworzyło drzwi dla przyszłych gimnazjalistów. Szóstoklasiści i ich rodzice mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną gimnazjum dwujęzycznego, które zaprasza na rok szkolny 2011/2012. Zainteresowani nauką w gimnazjum zostali ciepło przyjęci przez grupę licealistów z klas I B i I E, którzy wraz z przyszłą wychowawczynią, Marią Giovanoli-Oksiak, oprowadzili ich po szkole. Najpierw szóstoklasiści zapoznali się z salą, której gospodarzami będą po 1 września 2011. Opisywali tam stroje modelki i modela po angielsku oraz zagrali w popularnego wisielca (hangman). Za udane wypowiedzi otrzymali słodkie upominki. Następnie poszli do biblioteki, gdzie powitani przez p. Monikę Wrzos-Czołgoszewską mogli zagrać w kilka gier komputerowych w języku angielskim. W sali biologicznej opisywali eksponaty zwierząt oraz oglądali mikroświat przez mikroskop pod czujnym okiem p. Joanny Konopki-Rydz i jej uczniów. Nie mogli też nie zajrzeć do szkolnego muzeum, po którym oprowadził ich p. Edmund Mikołajczak. Odwiedzili również pracownię fizyczną, powitani przez Kasię, uczennicę klasy matematyczno-fizycznej, unoszącą się nad podłogą w poduszkowcu. Uczniowie tej klasy pokazali gościom kilka fascynujących doświadczeń, a p. Eugeniusz Mikołajczak zaprezentował im sprzęt astronomiczny i pokazał parę ciekawych rzeczy „nie z tej ziemi”. Nie mniej ciekawe doświadczenia zademonstrował p. Tomasz Kosmalski wraz z grupką pasjonatów chemii, uczniów naszego liceum. Szóstoklasiści byli wyraźnie zainteresowani, więc ich rodzice mieli pewien kłopot, żeby zabrać ich do domu. Było to udane spotkanie.

Galeria zdjęć...

Powrót

Valid HTML 4.01 Strict

Wykorzystano informacje, przykłady i rozwiązania ze strony: http://www.kurshtml.boo.pl. Wykonanie: Wojciech Świderski. Współautorzy strony.

Strona używa cookies. Informacje o cookies.